EN
Endokrynologia
Echoson
Produkt
Endokrynologia
ALBIT- Endokrynologia
Biopsja pod nadzorem, diagnostyka tarczycy, przytarczyc i węzłów chłonnych…

ALBIT został zaprojektowany jako mały i praktyczny ultrasonograf dedykowany w swych odmianach do określonych, wybranych aplikacji diagnostycznych z warunkiem osiągania najlepszej relacji jakości i wydajności i do ceny.   Obsługa i sterowanie w oparciu o ekran dotykowy i dynamiczne menu (na ekranie pokazane są tylko funkcje niezbędne w danym trybie pracy)  powodują , że jest to urządzenie bardzo łatwe i przyjazne w pracy. Wysoka jakość zobrazowania wspierana funkcjami Color i Power Doppler daje bardzo rozległe możliwości diagnostyczne w wielu zastosowaniach.

ENDOKRYNOLOGIA

Albit – uniwersalne narzędzie do wizualizacji, pomiarów i diagnostyki  ultrasonograficznej  tarczycy, przytarczyc i węzłów chłonnych w zakresie częstotliwości 5-12 MHz . Umożliwia również wizualizację przepływów w trybach pracy 2D plus Color Doppler lub Power Doppler.  Wspomaga monitorowanie procedur diagnostyczno-leczniczych z zakresu ultrasonografii zabiegowej (biopsja pod nadzorem).

SPECYFIKACJA
Właściwości
Przyjazne, łatwe i intuicyjne sterowanie za pomocą ekranu dotykowego (Touch Screen) oraz za pomoca funkcjonalnej klawiatury – znaczące zmniejszenie czasu na naukę i obsługę
System Smart Duplex Color Doppler
Prezentacje: 2D, B+B, ZOOM, 2D+CF (Color Flow);2D+PF (Power Flow); 2D+CF/2D; 2D+PW; 2D+CF/PW
Wieloczęstotliwościowa głowica liniowa LA-510 / L40: 5 MHz do 12 MHz
Monitor: Full HD 15.6″ LCD
Rozdzielczość ekranu: 1080 x 1920
Głębokość skanowania: 2 … 10 cm
Automatyczna regulacja TGC
Pamięć Cine (1535 obrazów)
Orientacja obrazu: L/P , Gora/Dół
Przystawki biopsyjne (opcja)
Wygodna, wirtualna klawiatura na ekranie do wprowadzania informacji o pacjencie i użytkowniku
Cyfrowe filtry obrazowe – processingi
Zewnętrzna klawiatura alfanumeryczna (opcja)
Zdalny sterownik BT
Duża pamięć do archiwizacji obrazów (wbudowany dysk HDD)
Zapamiętywanie obrazów w formatach: bmp, jpg, tif, dcm, avi
DICOM 3.0 (opcja)
Różnorodne systemy mocowania
FUNKCJE POMIAROWE
Pomiary odległości: 6 niezależnych par kursorów
Pomiar objętości, pola powierzchni, obwodu (elipsa, obrys, 3-osiowa)
Pomiary kątów
Pomiar %zwężenia -stenosis (pole; średnica)
Pomiary w trybie PW:
Pomiary podstawowe: dwa niezależne pomiary prędkości (v) i czasu (t), pomiar przyśpieszenia (A), częstości pracy serca (HR)
Pomiary maksymalnego (Max PG) i średniego (Mean PG) gradientu ciśnienia
Pomiar indeksu pulsacji PI
Pomiar indeksu oporowego RI i indeksu A/B
Dotykowy ekran

Dotykowy ekran (Touch Screen) stwarza w przypadku ultrasonografu kilka unikalnych własności, nieosiągalnych w urządzeniach klasycznych np.:

1. Możliwość wykonywania obsługi, sterowania, pomiarów itp. nawet mając silnie zanieczyszczone (żel, krew itp.) ręce/rękawiczki. Ekranem dotykowym można sterować nie tylko palcami, ale również za pośrednictwem dołączonego rysika/stylera. Rysik stanowi wystarczającą „separację” higieniczną, nieograniczającą żadnych możliwości czy funkcji.

2. Błyskawiczne wykonywanie pomiarów. Wykonywanie pomiarów polega na dotknięciu/wskazaniu punktów na obrazie. Np. pomiar trzech odległości na obrazie polega na wskazaniu/dotknięciu sześciu punktów na ekranie – czas wykonania pomiaru od 4 do 6 sekund. Niemożliwe do osiągnięcia trackballem …

Zdalny sterownik ręczny

Zastosowanie unikalnego, ergonomicznego sterownika BT (transmisja za pomocą interfejsu bluetooth) pozwala na obsługę podstawowych funkcji ultrasonografu z pewnej odległości. Takie łatwe, ręczne sterowanie na odległość szczególnie przydatne jest w chirurgii, gabinetach zabiegowych, w oddziałach ratunkowych, ale również jest użyteczne w standardowych badaniach ultrasonograficznych

Stojak - wózek

Stojak-wózek to ergonomiczne rozwiązanie mobilne, oferujące możliwość łatwego przemieszczania ultrasonografu do miejsca przeprowadzania zabiegów czy badań. Możliwość regulacji wysokości wózka powoduje, że jest on jeszcze bardziej funkcjonalnym i przydatnym uzupełnieniem zestawu ultrasonograficznego

KLAWIATURA STERUJĄCA

Dla użytkowników, którzy preferują bardziej tradycyjne rozwiązania pracy z aparatem USG  oferowana jest jako opcja  specjalna klawiatura z trackballem i silikonowymi przyciskami oraz dodatkowa, klasyczna klawiatura alfanumeryczna.(zob. zdjęcia w galerii). Operator aparatu może używać jednocześnie  zarówno metody dotykowej  jak i klasycznej.

Zasilanie
Zasilanie: AC 100/240 V, 50/60 Hz
Pobór mocy: max 90 VA
Wymiary i waga
260 mm x 430 mm x 98 mm;
ok. 5,4 kg (bez wózka)
GŁOWICE
Liniowa: LA510
Elektroniczna liniowa L = 40 mm szerokopasmowa
Częstotliwość: od 5,0 MHz do 17,0 MHz
Zakres ogniskowania: 9 – 60 mm
Zastosowanie: badania narządów i tkanek położonych powierzchownie, tarczycy, sutków, moszny, ortopedyczne, pediatryczne
FOLDERY
ZDJĘCIA PRODUKTU
GALERIA