EN
Flebologia / Naczynia / Anestezja
Echoson
Produkt
Flebologia / Naczynia / Anestezja
Flebologia / Naczynia / Anestezja
ultrasonograf, który zaskakuje – jakością, własnościami, ceną .

ALBIT został zaprojektowany jako łatwy w obsłudze, przenośny i  praktyczny ultrasonograf  będący niezastąpionym narzędziem  do konkretnych aplikacji, takich  jak monitorowanie przebiegu zabiegów wewnątrznaczyniowych (skleroterapia, EVLT, EVRF itp), podstawowej diagnostyki zakrzepicy żył głębokich,  procedury centralnych i obwodowych wkłuć naczyniowych (Vascular Access)  oraz anestezji regionalnej (Regional Anaesthesia).
Zastosowanie sterowania w oparciu o ekran dotykowy powoduje, że ALBIT jest bardzo prosty, przyjazny  w obsłudze. Jakość zobrazowana jest identyczna jak w dużych ultrasonografach (Spinel) oferowanych przez Echo-Son SA. Dodatkowa  funkcja DUPLEX Doppler (Color Doppler, Power Doppler, PW Doppler) znacznie poszerza możliwości diagnostyczne, dając najlepszą relację jakości i możliwości diagnostycznych do ceny

CHIRURGIA WEWNĄTRZ NACZYNIOWA:
Monitorowanie postępu i przebiegu zabiegów za pośrednictwem wizualizacji ultradźwiękowej wspieranej zobrazowaniem naczyń krwionośnych systemem Duplex Doppler (CF, PF).
Zobrazowanie umiejscowienia narzędzi  do rewaskularyzacji i angioplastyki oraz przebiegu i rezultatów zabiegów skleroterapii, EVLT, EVRF itp.
Diagnostyka przedzabiegowa i pozabiegowa w chirurgii naczyń obwodowych.

DOSTĘP NACZYNIOWY:
Błyskawiczna diagnostyka i procedury wprowadzania igły pod kontrolą ultrasonograficzną również przy łóżku pacjenta. Nadzorowane zakładania centralnych lub obwodowych cewników dożylnych, cewników do dializy, portów onkologicznych.

ANESTEZJA REGIONALNA:
Bezpośrednia wizualizacja nerwów obwodowych, sąsiadujących struktur oraz pozycji igły przy miejscowych blokadach anestezjologicznych lub lokalizacji miejsc podawania leków staje się tzw. „złotym standardem” w anestezjologii.

 

SPECYFIKACJA
Właściwości
Przyjazne, łatwe i intuicyjne sterowanie za pomocą ekranu dotykowego (Touch Screen) oraz za pomocą funkcjonalnej klawiatury – znaczące zmniejszenie czasu na naukę i obsługę
System Smart Duplex Color Doppler
Dopler impulsowy Pulse Wave -PW
Prezentacje: 2D, B+B, ZOOM, 2D+CF (Color Flow);2D+PF (Power Flow); 2D+CF/2D; 2D+PW; 2D+CF/PW
Monitor: Full HD, 15.6″ LCD z ekranem dotykowym
Rozdzielczość ekranu: 1080×1920
Głębokość skanowania: 2 … 31 cm
Automatyczna regulacja TGC dla każdej głębokości skanowania
Pamięć Cineloop (1535 obrazów)
Wygodna, dotykowa klawiatura na ekranie do wprowadzania informacji o pacjencie i użytkowniku
Cyfrowe filtry obrazowe – processingi
Zewnętrzna klawiatura alfanumeryczna ( opcja)
Zdalny sterownik BT
Duża pamięć do archiwizacji obrazów (wbudowany dysk HDD)
Zapamiętywanie obrazów w formatach: bmp, jpg, tif, dcm, avi
DIOCM 3.0 (opcja)
POMIARY
Pomiary odległości: 6 niezależnych par kursorów
Pomiar objętości, pola powierzchni, obwodu (elipsa, obrys, 3-osiowa)
Pomiary kątów
Pomiar %zwężenia-stenosis (pole; średnica)
Pomiary w trybie PW:
Automatyczne pomiary (auto – trace): PSV, EDV, TAM , RI, PI, S/D w trybie PW
Pomiar tętna (HR)
Pomiary podstawowe: dwa niezależne pomiary prędkości (v) i czasu (t), pomiar przyśpieszenia (A)
Pomiar objętości przepływu (Volume Flow)
Pomiary maksymalnego (Max PG) i średniego (Mean PG) gradientu ciśnienia
Pomiar indeksu pulsacji PI
Pomiar indeksu oporowego RI i indeksu A/B
Pomiary i kalkulacje dla innych trybów pracy (PW-Doppler, Gyn/Ob etc.) – zob. parametry „ALBIT- Duplex Doppler – Uniwersalny”
Dotykowy ekran

Dotykowy ekran (Touch Screen) stwarza w przypadku ultrasonografu kilka unikalnych własności, nieosiągalnych w urządzeniach klasycznych np.:

1. Możliwość wykonywania obsługi, sterowania, pomiarów itp. nawet mając silnie zanieczyszczone (żel, krew itp.) ręce/rękawiczki. Ekranem dotykowym można sterować nie tylko palcami, ale również za pośrednictwem dołączonego rysika/stylera. Rysik stanowi wystarczającą „separację” higieniczną, nieograniczającą żadnych możliwości czy funkcji.

2. Błyskawiczne wykonywanie pomiarów. Wykonywanie pomiarów polega na dotknięciu/wskazaniu punktów na obrazie. Np. pomiar trzech odległości na obrazie polega na wskazaniu/dotknięciu sześciu punktów na ekranie – czas wykonania pomiaru od 4 do 6 sekund. Niemożliwe do osiągnięcia trackballem …

Zdalny sterownik ręczny

Zastosowanie unikalnego, ergonomicznego sterownika BT (transmisja za pomocą interfejsu bluetooth) pozwala na obsługę podstawowych funkcji ultrasonografu z pewnej odległości. Takie łatwe, ręczne sterowanie na odległość szczególnie przydatne jest w chirurgii, gabinetach zabiegowych, w oddziałach ratunkowych, ale również jest użyteczne w standardowych badaniach ultrasonograficznych

Stojak - wózek

Stojak-wózek to ergonomiczne rozwiązanie mobilne, oferujące możliwość łatwego przemieszczania ultrasonografu do miejsca przeprowadzania zabiegów czy badań. Możliwość regulacji wysokości wózka powoduje, że jest on jeszcze bardziej funkcjonalnym i przydatnym uzupełnieniem zestawu ultrasonograficznego

KLAWIATURA STERUJĄCA

Dla użytkowników, którzy preferują bardziej tradycyjne rozwiązania pracy z aparatem USG  oferowana jest jako opcja  specjalna klawiatura z trackballem i silikonowymi przyciskami oraz dodatkowa, klasyczna klawiatura alfanumeryczna.(zob. zdjęcia w galerii). Operator aparatu może używać jednocześnie  zarówno metody dotykowej  jak i klasycznej.

Zasilanie
Zasilanie: AC 100/240 V, 50/60 Hz
Pobór mocy: max 90 VA
Wymiary i waga
260 mm x 430 mm x 98 mm;
ok. 5,4 kg (bez wózka)
GŁOWICE
Liniowa: LA510
Elektroniczna liniowa L = 40 mm szerokopasmowa
Częstotliwość: od 5,0 MHz do 17,0 MHz
Zakres ogniskowania: 9 – 60 mm
Zastosowanie: badania narządów i tkanek położonych powierzchownie, tarczycy, sutków, moszny, ortopedyczne, pediatryczne
Convex: CA255
Elektroniczna convex R = 60 mm szerokopasmowa
Częstotliwość: : od 2,0 MHz do 5,0 MHz
Zakres ogniskowania: 20 – 160 mm
Zastosowanie: badania jamy brzusznej, ginekologiczno-położnicze, F.A.S.T., urologiczne
FOLDERY
ZDJĘCIA PRODUKTU
GALERIA
VIDEO
ALBIT – EVLT1 (2min)
ALBIT – EVLT2 (6min)