ALBIT został zaprojektowany jako mały, przenośny i praktyczny ultrasonograf dedykowany w swych odmianach do określonych, wybranych aplikacji diagnostycznych z warunkiem osiągania najlepszej relacji jakości i wydajności i do ceny. Obsługa i sterowanie w oparciu o ekran dotykowy i dynamiczne menu (na ekranie pokazane są tylko funkcje niezbędne w danym trybie pracy) powodują , że jest to urządzenie bardzo łatwe i przyjazne w pracy. Wysoka jakość zobrazowania wspierana funkcjami Color i Power Doppler daje bardzo rozległe możliwości diagnostyczne w wielu zastosowaniach.
ORTOPEDIA ( MSK – Musculosceletal Ultrasound ) :
Wizualizacja i diagnostyka układu mięśniowo-szkieletowego, monitorowanie procedur diagnostyczno-leczniczych z zakresu ultrasonografii zabiegowej, dedykowany dla fizjoterapeutów, reumatologów i chirurgów ortopedycznych.
Możliwy jest wybór dowolnej następującej aplikacji: Shoulder (ramię), Elbow (łokieć), Hand/Wrist (ręka/nadgarstek), Hip ( staw biodrowy),
FIZJOTERAPIA :
Wykorzystanie obrazowania ultrasonograficznego (USG) w celu wspomagania rehabilitacji zaburzeń nerwowo-mięśniowo-szkieletowych nazwano UltraSonograficznym Obrazowaniem Rehabilitacyjnym (USOR) i zdefiniowano jako „procedurę stosowaną przez fizjoterapeutów do oceny morfologii mięśni oraz pokrewnych tkanek miękkich, a także ich funkcji podczas ćwiczeń i zadań ruchowych. USOR służy do pomocy w stosowaniu interwencji terapeutycznych, dostarczając informacji zwrotnej pacjentowi oraz fizjoterapeucie.
Aktualne zastosowanie USG zasadniczo mieści się w 2 różnych obszarach obrazowania mięśniowo-szkieletowego, tj. rehabilitacyjnym (USOR) oraz diagnostycznym. Ten pierwszy obejmuje ocenę struktury mięśnia, pod kątem budowy, i jej zachowania, a także użycie USG w postaci sprzężenie zwrotnego. Rozpatrując to dokładniej, USOR umożliwia ocenę cech morfologicznych mięśnia, takich jak długość, głębokość, średnica, powierzchnia przekroju, objętość i kąt pierzastości oraz zmiany w tych elementach, a także ich wpływ na struktury powiązane (powięź i narządy wewnętrzne, jak np. pęcherz moczowy). USOR umożliwia również ocenę zmian zachodzących w wyżej wymienionych strukturach pod wpływem skurczu w postaci ruchu tkanek i ich deformacji.
W przypadku dysfunkcji lędźwiowo-krzyżowych USOR jest przydatne między innymi w ocenie grubości mięśnia wielodzielnego, zarówno w spoczynku jak i skurczu. Dzięki temu istnieje możliwość stwierdzenia ewentualnej asymetrii w jego budowie, a także zdolności do aktywacji. Innym obszarem podlegającym obrazowaniu jest boczna ściana brzucha. Odpowiednie zorientowanie głowicy USG umożliwia wizualizację mięśni skośnych zewnętrznych, wewnętrznych oraz poprzecznego brzucha. W ich przypadku również można ocenić grubość w warunkach spoczynku oraz skurczu, ale również zweryfikować jakość wzorca ich aktywacji. Obrazowanie wyżej wymienionych struktur dostarcza zatem obiektywnych informacji o ich budowie i funkcji. Dzięki temu terapeuta jest w stanie odróżnić osoby zdrowe od tych z predyspozycjami do bólów lędźwiowo-krzyżowych. USOR umożliwia regularne monitorowanie zmian zachodzących w mięśniach stabilizujących odcinek lędźwiowo-krzyżowy w wyniku podejmowanych działań terapeutycznych. Umożliwia również dobieranie najbardziej efektywnych interwencji.
Ilość doniesień o zaburzeniach kontroli nerwowo-mięśniowej u osób z bólem lędźwiowo-krzyżowym nieustannie wzrasta. Jest jednak bardzo mało narzędzi klinicznych, które pozwalają klinicystą niezawodnie mierzyć i oceniać te zaburzenia w nieinwazyjny sposób. Dowody na wykorzystanie USOR jako narzędzia do wspomagania terapii u tej grupy pacjentów potwierdzają jego rzetelność i użyteczność. Warto jednak pamiętać, że klinicyści stosujący USOR muszą być odpowiednio przeszkoleni w zakresie wykorzystywania i interpretowania tej metody. Tylko wtedy będzie ona skutecznym dodatkiem do tradycyjnych interwencji fizjoterapeutycznych.
Dotykowy ekran (Touch Screen) stwarza w przypadku ultrasonografu kilka unikalnych własności, nieosiągalnych w urządzeniach klasycznych np.:
1. Możliwość wykonywania obsługi, sterowania, pomiarów itp. nawet mając silnie zanieczyszczone (żel, krew itp.) ręce/rękawiczki. Ekranem dotykowym można sterować nie tylko palcami, ale również za pośrednictwem dołączonego rysika/stylera. Rysik stanowi wystarczającą „separację” higieniczną, nieograniczającą żadnych możliwości czy funkcji.
2. Błyskawiczne wykonywanie pomiarów. Wykonywanie pomiarów polega na dotknięciu/wskazaniu punktów na obrazie. Np. pomiar trzech odległości na obrazie polega na wskazaniu/dotknięciu sześciu punktów na ekranie – czas wykonania pomiaru od 4 do 6 sekund. Niemożliwe do osiągnięcia trackballem …
Zastosowanie unikalnego, ergonomicznego sterownika BT (transmisja za pomocą interfejsu bluetooth) pozwala na obsługę podstawowych funkcji ultrasonografu z pewnej odległości. Takie łatwe, ręczne sterowanie na odległość szczególnie przydatne jest w chirurgii, gabinetach zabiegowych, w oddziałach ratunkowych, ale również jest użyteczne w standardowych badaniach ultrasonograficznych
Stojak-wózek to ergonomiczne rozwiązanie mobilne, oferujące możliwość łatwego przemieszczania ultrasonografu do miejsca przeprowadzania zabiegów czy badań. Możliwość regulacji wysokości wózka powoduje, że jest on jeszcze bardziej funkcjonalnym i przydatnym uzupełnieniem zestawu ultrasonograficznego
Dla użytkowników, którzy preferują bardziej tradycyjne rozwiązania pracy z aparatem USG oferowana jest jako opcja specjalna klawiatura z trackballem i silikonowymi przyciskami oraz dodatkowa, klasyczna klawiatura alfanumeryczna.(zob. zdjęcia w galerii). Operator aparatu może używać jednocześnie zarówno metody dotykowej jak i klasycznej.