EN
Ortopedia, MSK, Rehabilitacja
Echoson
Produkt
Ortopedia, MSK, Rehabilitacja

USG Rehabilitacja / Ortopedia – MSK

ultrasonograf, który zaskakuje – jakością, własnościami, ceną .

ALBIT został zaprojektowany jako mały, przenośny i praktyczny ultrasonograf dedykowany w swych odmianach do określonych, wybranych aplikacji diagnostycznych z warunkiem osiągania najlepszej relacji jakości i wydajności i do ceny. Obsługa i sterowanie w oparciu o ekran dotykowy i dynamiczne menu (na ekranie pokazane są tylko funkcje niezbędne w danym trybie pracy)  powodują , że jest to urządzenie bardzo łatwe i przyjazne w pracy. Wysoka jakość zobrazowania wspierana funkcjami Color i Power Doppler daje bardzo rozległe możliwości diagnostyczne w wielu zastosowaniach.

ORTOPEDIA ( MSK  – Musculosceletal Ultrasound ) :
Wizualizacja i diagnostyka układu mięśniowo-szkieletowego, monitorowanie procedur diagnostyczno-leczniczych z zakresu ultrasonografii zabiegowej, dedykowany dla fizjoterapeutów, reumatologów i chirurgów ortopedycznych.
Możliwy jest wybór dowolnej  następującej aplikacji: Shoulder (ramię), Elbow (łokieć), Hand/Wrist (ręka/nadgarstek), Hip ( staw biodrowy),

USG FIZJOTERAPIA

Wykorzystanie obrazowania ultrasonograficznego (USG) w celu wspomagania rehabilitacji zaburzeń nerwowo-mięśniowo-szkieletowych nazwano UltraSonograficznym Obrazowaniem Rehabilitacyjnym (USOR) i zdefiniowano jako „procedurę stosowaną przez fizjoterapeutów do oceny morfologii mięśni oraz pokrewnych tkanek miękkich, a także ich funkcji podczas ćwiczeń i zadań ruchowych. USOR służy do pomocy w stosowaniu interwencji terapeutycznych, dostarczając informacji zwrotnej pacjentowi oraz fizjoterapeucie.

Aktualne zastosowanie USG zasadniczo mieści się w 2 różnych obszarach obrazowania mięśniowo-szkieletowego, tj. rehabilitacyjnym (USOR) oraz diagnostycznym. Ten pierwszy obejmuje ocenę struktury mięśnia, pod kątem budowy, i jej zachowania, a także użycie USG w postaci sprzężenie zwrotnego. Rozpatrując to dokładniej, USOR umożliwia ocenę cech morfologicznych mięśnia, takich jak długość, głębokość, średnica, powierzchnia przekroju, objętość i kąt pierzastości oraz zmiany w tych elementach, a także ich wpływ na struktury powiązane (powięź i narządy wewnętrzne, jak np. pęcherz moczowy). USOR umożliwia również ocenę zmian zachodzących w wyżej wymienionych strukturach pod wpływem skurczu w postaci ruchu tkanek i ich deformacji.

USG rehabilitacja

W przypadku dysfunkcji lędźwiowo-krzyżowych USOR jest przydatne między innymi w ocenie grubości mięśnia wielodzielnego, zarówno w spoczynku jak i skurczu. Dzięki temu istnieje możliwość stwierdzenia ewentualnej asymetrii w jego budowie, a także zdolności do aktywacji. Innym obszarem podlegającym obrazowaniu jest boczna ściana brzucha. Odpowiednie zorientowanie głowicy USG umożliwia wizualizację mięśni skośnych zewnętrznych, wewnętrznych oraz poprzecznego brzucha. W ich przypadku również można ocenić grubość w warunkach spoczynku oraz skurczu, ale również zweryfikować jakość wzorca ich aktywacji. Obrazowanie wyżej wymienionych struktur dostarcza zatem obiektywnych informacji o ich budowie i funkcji. Dzięki temu terapeuta jest w stanie odróżnić osoby zdrowe od tych z predyspozycjami do bólów lędźwiowo-krzyżowych.  USOR umożliwia regularne monitorowanie zmian zachodzących w mięśniach stabilizujących odcinek lędźwiowo-krzyżowy w wyniku podejmowanych działań terapeutycznych. Umożliwia również dobieranie najbardziej efektywnych interwencji.

Ilość doniesień o zaburzeniach kontroli nerwowo-mięśniowej u osób z bólem lędźwiowo-krzyżowym nieustannie wzrasta. Jest jednak bardzo mało narzędzi klinicznych, które pozwalają klinicystą niezawodnie mierzyć i oceniać te zaburzenia w nieinwazyjny sposób. Dowody na wykorzystanie USOR jako narzędzia do wspomagania terapii u tej grupy pacjentów potwierdzają jego rzetelność i użyteczność. Warto jednak pamiętać, że klinicyści stosujący USOR muszą być odpowiednio przeszkoleni w zakresie wykorzystywania i interpretowania tej metody. Tylko wtedy będzie ona skutecznym dodatkiem do tradycyjnych interwencji fizjoterapeutycznych.

Zobacz również: USG proktologia, USG transrektalne, ultrasonografy przenośne, USG okulistyczne

 

SPECYFIKACJA
Właściwości
Przyjazne, łatwe i intuicyjne sterowanie za pomocą ekranu dotykowego (Touch Screen) oraz za pomoca funkcjonalnej klawiatury – znaczące zmniejszenie czasu na naukę i obsługę
System Smart Color Doppler
Prezentacje: 2D, B+B, ZOOM, 2D+CF (Color Flow);2D+PF (Power Flow); 2D+CF/2D; 2D+PW; 2D+CF/PW
Monitor: Full HD, 15.6″ LCD z ekranem dotykowym
Rozdzielczość ekranu: 1080×1920
Głębokość skanowania: 2 … 31 cm
Automatyczna regulacja TGC dla każdej głębokości skanowania
Automatyczna regulacja TGC dla każdej głębokości skanowania
Orientacja obrazu: L/P, Obrót 90°, Góra/Dół
Właściwości
Wygodna, wirtualna klawiatura na ekranie do wprowadzania informacji o pacjencie i użytkowniku
Zewnętrzna klawiatura sterująca i alfanumeryczna (opcja)
Zdalny sterownik BT
Cyfrowe filtry obrazowe – processingi
Pomiary: odległość (6 par kursorów), pole powierzchni, obwód , objętość, kąty , grubość mięśni L.A.M.
Sonofeedback, Aktywacja
Duża pamięć do archiwizacji obrazów (wbudowany dysk HDD)
Zapamiętywanie obrazów w formatach bmp, jpg, tif oraz avi
Opcja DICOM 3.0
Różnorodne systemy mocowania
Dotykowy ekran

Dotykowy ekran (Touch Screen) stwarza w przypadku ultrasonografu kilka unikalnych własności, nieosiągalnych w urządzeniach klasycznych np.:

1. Możliwość wykonywania obsługi, sterowania, pomiarów itp. nawet mając silnie zanieczyszczone (żel, krew itp.) ręce/rękawiczki. Ekranem dotykowym można sterować nie tylko palcami, ale również za pośrednictwem dołączonego rysika/stylera. Rysik stanowi wystarczającą „separację” higieniczną, nieograniczającą żadnych możliwości czy funkcji.

2. Błyskawiczne wykonywanie pomiarów. Wykonywanie pomiarów polega na dotknięciu/wskazaniu punktów na obrazie. Np. pomiar trzech odległości na obrazie polega na wskazaniu/dotknięciu sześciu punktów na ekranie – czas wykonania pomiaru od 4 do 6 sekund. Niemożliwe do osiągnięcia trackballem …

Zdalny sterownik ręczny

Zastosowanie unikalnego, ergonomicznego sterownika BT (transmisja za pomocą interfejsu bluetooth) pozwala na obsługę podstawowych funkcji ultrasonografu z pewnej odległości. Takie łatwe, ręczne sterowanie na odległość szczególnie przydatne jest w chirurgii, gabinetach zabiegowych, w oddziałach ratunkowych, ale również jest użyteczne w standardowych badaniach ultrasonograficznych

Stojak - wózek

Stojak-wózek to ergonomiczne rozwiązanie mobilne, oferujące możliwość łatwego przemieszczania ultrasonografu do miejsca przeprowadzania zabiegów czy badań. Możliwość regulacji wysokości wózka powoduje, że jest on jeszcze bardziej funkcjonalnym i przydatnym uzupełnieniem zestawu ultrasonograficznego

KLAWIATURA STERUJĄCA

Dla użytkowników, którzy preferują bardziej tradycyjne rozwiązania pracy z aparatem USG  oferowana jest jako opcja  specjalna klawiatura z trackballem i silikonowymi przyciskami oraz dodatkowa, klasyczna klawiatura alfanumeryczna.(zob. zdjęcia w galerii). Operator aparatu może używać jednocześnie  zarówno metody dotykowej  jak i klasycznej.

Zasilanie
Zasilanie: AC 100/240 V, 50/60 Hz
Pobór mocy: max 90 VA
Wymiary i waga
260 mm x 430 mm x 98 mm;
ok. 5,4 kg (bez wózka)
GŁOWICE
Liniowa: LA510
Elektroniczna liniowa L = 40 mm szerokopasmowa
Częstotliwość: od 5,0 MHz do 17,0 MHz
Zakres ogniskowania: 9 – 60 mm
Zastosowanie: badania narządów i tkanek położonych powierzchownie, tarczycy, sutków, moszny, ortopedyczne, pediatryczne
Convex: CA255
Elektroniczna convex R = 60 mm szerokopasmowa
Częstotliwość: : od 2,0 MHz do 5,0 MHz
Zakres ogniskowania: 20 – 160 mm
Zastosowanie: badania jamy brzusznej, ginekologiczno-położnicze, F.A.S.T., urologiczne
FOLDERY
ZDJĘCIA PRODUKTU
GALERIA