EN
ERUS Proktologia
Echoson
Produkt
ERUS Proktologia

USG Proktologia - ALBIT- ERUS

ultrasonograf, który zaskakuje – jakością, własnościami, ceną .

ALBIT został zaprojektowany jako mały i praktyczny ultrasonograf dedykowany w swych odmianach do określonych, wybranych aplikacji diagnostycznych z warunkiem osiągania najlepszej relacji jakości i wydajności  do ceny. Obsługa i sterowanie w oparciu o ekran dotykowy i dynamiczne menu (na ekranie pokazane są tylko funkcje niezbędne w danym trybie pracy)  powodują , że jest to urządzenie bardzo łatwe i przyjazne w pracy. Wysoka jakość zobrazowania wspierana funkcjami Color i Power Doppler daje bardzo rozległe możliwości diagnostyczne w wielu zastosowaniach.

USG PROKTOLOGIA /COLORECTAL/

Proktologiczny, (kolorektalny) endoanalny zestaw ultrasonograficzny do wykonywania USG proktologicznego oraz diagnostyki chorób odbytnicy i kanału odbytu, do obrazowania anatomii wewnętrznych i zewnętrznych zwieraczy odbytu, do badań bańki odbytnicy przy wykorzystaniu tzw. balona wodnego. /ERUS – EndoRectal UltraSound/.
Głowica liniowa, pracująca w zakresie 5-17 MHz oraz w trybach wizualizacji przepływów Color i Power Doppler, umożliwia zobrazowanie i diagnostykę zewnętrzną zwieraczy , żylaków odbytu itd.
Ultrasonograf Albit w tej wersji umożliwia również monitorowanie procedur diagnostyczno-leczniczych z zakresu ultrasonografii zabiegowej.

Zobacz również: aparaty USG, USG fizjoterapia, USG okulistyczne, USG TRUS

SPECYFIKACJA
Właściwości
Przyjazne, łatwe i intuicyjne sterowanie za pomocą ekranu dotykowego (Touch Screen) oraz za pomocą funkcjonalnej klawiatury – znaczące zmniejszenie czasu na naukę i obsługę
System Smart Color Doppler
Prezentacje: 2D, B+B, ZOOM, 2D+CF (Color Flow);2D+PF (Power Flow); 2D+CF/2D
Głębokość skanowania: 1,5 … 31 cm (w zależności od głowicy)
Kąt skanowania: do 360° (w zależności od głowicy)
Automatyczna regulacja TGC dla każdej głębokości skanowania
Monitor: Full HD, 15.6″ LCD z ekranem dotykowym
Rozdzielczość ekranu: 1080×1920
Pamięć Cine (1535 obrazów)
Właściwości
Wygodna, dotykowa klawiatura na ekranie do wprowadzania informacji o pacjencie i użytkowniku
Cyfrowe filtry obrazowe – processingi
Zewnętrzna klawiatura alfanumeryczna (opcja)
Zdalny sterownik BT
Przystawki biopsyjne (opcja)
Pomiary: odległość (6 par kursorów), pole powierzchni, obwód , objętość, kąty
Duża pamięć do archiwizacji obrazów (wbudowany dysk HDD)
Zapamiętywanie obrazów w formatach: bmp, jpg, tif, dcm oraz avi
DICOM 3.0 (opcja)
Dotykowy ekran

Dotykowy ekran (Touch Screen) stwarza w przypadku ultrasonografu kilka unikalnych własności, nieosiągalnych w urządzeniach klasycznych np.:

1. Możliwość wykonywania obsługi, sterowania, pomiarów itp. nawet mając silnie zanieczyszczone (żel, krew itp.) ręce/rękawiczki. Ekranem dotykowym można sterować nie tylko palcami, ale również za pośrednictwem dołączonego rysika/stylera. Rysik stanowi wystarczającą „separację” higieniczną, nieograniczającą żadnych możliwości czy funkcji.

2. Błyskawiczne wykonywanie pomiarów. Wykonywanie pomiarów polega na dotknięciu/wskazaniu punktów na obrazie. Np. pomiar trzech odległości na obrazie polega na wskazaniu/dotknięciu sześciu punktów na ekranie – czas wykonania pomiaru od 4 do 6 sekund. Niemożliwe do osiągnięcia trackballem …

Zdalny sterownik ręczny

Zastosowanie unikalnego, ergonomicznego sterownika BT (transmisja za pomocą interfejsu bluetooth) pozwala na obsługę podstawowych funkcji ultrasonografu z pewnej odległości. Takie łatwe, ręczne sterowanie na odległość szczególnie przydatne jest w chirurgii, gabinetach zabiegowych, w oddziałach ratunkowych, ale również jest użyteczne w standardowych badaniach ultrasonograficznych

Stojak - wózek

Stojak-wózek to ergonomiczne rozwiązanie mobilne, oferujące możliwość łatwego przemieszczania ultrasonografu do miejsca przeprowadzania zabiegów czy badań. Możliwość regulacji wysokości wózka powoduje, że jest on jeszcze bardziej funkcjonalnym i przydatnym uzupełnieniem zestawu ultrasonograficznego

KLAWIATURA STERUJĄCA

Dla użytkowników, którzy preferują bardziej tradycyjne rozwiązania pracy z aparatem USG  oferowana jest jako opcja  specjalna klawiatura z trackballem i silikonowymi przyciskami oraz dodatkowa, klasyczna klawiatura alfanumeryczna.(zob. zdjęcia w galerii). Operator aparatu może używać jednocześnie  zarówno metody dotykowej  jak i klasycznej.

Zasilanie
Zasilanie: AC 100/240 V, 50/60 Hz
Pobór mocy: max 90 VA
Wymiary i waga
260 mm x 430 mm x 98 mm;
ok. 5,4 kg (bez wózka)
GŁOWICE
Liniowa: LA510
Elektroniczna liniowa L = 40 mm szerokopasmowa
Częstotliwość: od 5,0 MHz do 17,0 MHz
Zakres ogniskowania: 9 – 60 mm
Zastosowanie: badania narządów i tkanek położonych powierzchownie, tarczycy, sutków, moszny, ortopedyczne, pediatryczne
Anorektalna 360 st : R510
Szerokopasmowa, wirująca głowica 360 stopni, średnica = 16 mm
Zakres częstotliwości: od 5,0 MHz do 12,0 MHz
Zakres ogniskowania: 15mm – 25mm
Zastosowanie: badanie kanału odbytu i zwieracza odbytu, a przy wykorzystaniu tzw. balona wodnego badanie bańki odbytnicy
Convex: CA255
Elektroniczna convex R = 60 mm szerokopasmowa
Częstotliwość: : od 2,0 MHz do 5,0 MHz
Zakres ogniskowania: 20 – 160 mm
Zastosowanie: badania jamy brzusznej, ginekologiczno-położnicze, F.A.S.T., urologiczne
FOLDERY
ZDJĘCIA PRODUKTU

USG PROKTOLOGIA - GALERIA

VIDEO
ALBIT – aplikacja „colorectal” (ang)